У США працюють над депортацією українців: подробиці від Washington Post

Адміністрація Трампа готується фінансувати повернення українців додому

Адміністрація президента США Дональда Трампа розробила план переорієнтації до $250 мільйонів, призначених для закордонної допомоги, на фінансування програми добровільного повернення мігрантів із зон активних бойових дій. Серед них — близько 700 тисяч українців та гаїтян, які втекли до США, рятуючись від тривалого насильства в рідних країнах. Про це свідчать внутрішні документи, з якими ознайомилося видання The Washington Post.

Пропозиція, яка раніше не висвітлювалася в ЗМІ, почала формуватись ще до оголошення 5 травня Міністерством внутрішньої безпеки США про нову ініціативу: мігрантам, які погодяться добровільно повернутися на батьківщину, обіцяють виплату у розмірі $1 000.

Хоча попередні адміністрації також підтримували програми добровільного повернення за кошти платників податків, план Трампа вирізняється тим, що охоплює осіб, які втекли з надзвичайно небезпечних регіонів. До того ж, він, схоже, передбачає обхід Міжнародної організації з міграції (МОМ) — органу, пов’язаного з ООН, який зазвичай координує репатріацію мігрантів.

Попри те, що документи мають позначку "попередні", а представники DHS називають їх "застарілими", минулого тижня Державний департамент та DHS підписали нову угоду, яка відображає той самий механізм і передбачає використання $250 мільйонів іноземної допомоги, хоча в ній не згадуються конкретні національності.

Колишні урядовці та правозахисники різко розкритикували план, назвавши його нелюдським та таким, що суперечить американським цінностям, оскільки він змушує людей, які шукали захист, повертатися в країни, де їм загрожує смерть. Крім того, виникають сумніви щодо правомірності використання іноземної допомоги, яка зазвичай спрямовується на підтримку біженців, для фінансування програм їхнього повернення.

Цей план розробляється на тлі зусиль адміністрації Трампа досягти припинення вогню в Україні, хоча повномасштабне вторгнення Росії триває й досі, спричинивши сотні тисяч жертв з обох боків.

Речниця DHS Тріша Маклафлін підтвердила справжність документів, створених у період з кінця квітня до початку травня, проте назвала їх "застарілими". За її словами, міністерка внутрішньої безпеки Крісті Ноєм ще не ухвалила остаточного рішення щодо TPS для України та Гаїті.

У своєму коментарі Держдепартамент підтвердив, що разом із DHS працює над наданням "транспортної підтримки та фінансових стимулів", аби заохотити мігрантів добровільно залишити територію США. У відомстві відмовилися відповідати на запитання щодо українців і гаїтян.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, скільки українців планують депортувати із США.