У Швейцарії закликають повернути в Україну одну групу біженців

Швейцарські політики вимагають повернути українських біженців в Україну, щоб розв'язати імміграційне питання, а Україна мала можливість отримати чоловіків для мобілізації.

Україна перестала надавати консульські послуги чоловікам за кордоном, що змушує людей їхати в Україну. Проте, якщо чоловіки підпадають призову, вони вже не зможуть виїхати з країни. Після тиску на батьківщині, на українських біженців почали також чинити тиск і в країні перебування, зокрема у Швейцарії.

Як повідомляє ресурс Neue Zürcher Zeitung у Швейцарії збільшилась кількість закликів щодо повернення українців в Україну, особливо чоловіків призовного віку. Національний радник Бернської ВДП Крістіан Вассерфаллен заявив, що статус біженця насамперед існує для жінок, дітей та людей похилого віку, а не чоловіків, які ховаються від мобілізації.

"Будь-хто, хто потенційно підлягає військовій службі в Україні, не має виправданих претензій на статус захисту, тому що він спрямований насамперед на жінок, дітей та людей похилого віку, які потребують захисту. Ми не хочемо давати притулок де-факто дезертирам, які втекли з країни", - каже Вассерфаллен.

За його словами, обидві країни зацікавленні, щоб близько 11 тис. чоловіків призовного віку повернулись в Україну зі Швейцарії. Вассерфаллен закликає створити спеціальну угоду, яка б дозволила повертати українських біженців.

Паскаль Шмід, який займається питаннями притулків для біженців у Швейцарії також підтримує депортацію українців.

"Той факт, що Швейцарія приймала дезертирів протягом останніх двох років і підтримувала їх за рахунок податків, довів статус захисту до абсурду", - говорить Шмідт.

За словами Шмідта, якби Швейцарія опинилась під загрозою, то країна не була б щаслива, що інші країни прийняли та утримують сотні тисяч потенційних солдатів, які могли б стати на захист країни.

Натомість президент Асоціації українців у Швейцарії Андрій Лужницький критикує заяви швейцарських політиків та називає їх "морально-політичним банкрутством". За словами Лужницького, Швейцарія займає "цинічну" позицію, адже хоче відправити українських біженців в Україну, якій заборонила надсилати зброю, навіть через треті країни.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Шольц назвав умови, які дозволять українським чоловікам залишитись у Німеччині.

Також "Коментарі" писали, що у ВР пояснили, чому попри черги поблизу ТЦК, людей не вистачає в армії.