Стало відомо, хто з ВПО може отримати пріоритет у компенсаціях за знищене майно

Деякі категорії переселенців можуть мати перевагу в отриманні компенсації за житло

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні 18 листопада рекомендував прийняти в цілому законопроєкт № 11028.

Зокрема, цей документ передбачає внесення змін до закону № 2923-IX, який регулює порядок виплати компенсацій громадянам, житло яких було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав ВПО та інших осіб.

Так, пропонується розширити перелік осіб, які матимуть пріоритетне право на компенсацію за зруйноване житло у межах програми єВідновлення. До нього планують додати такі категорії ВПО:

• пенсіонери;

• особи з інвалідністю III групи;

• особи, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;

• одинокі матері або батьки, які самостійно виховують дитину до 14 років;

• особи, які мають на утриманні двох дітей;

• усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини;

• хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим МОЗ;

• мають на утриманні дитину, яка хворіє на тяжкі ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, орфанне захворювання або інші тяжкі хвороби.

Метою законопроєкту, розробленого парламентською ТСК із захисту ВПО, є підтримка найбільш вразливих категорій переселенців, які втратили своє житло та потребують першочергової допомоги від держави.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв:

Грошей немає: Голова партії "Слуга народу" повідомила "погані новини" для переселенців

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила про те, що її та інші правки щодо фінансування єВідновлення у Бюджеті-2025 у першому читанні відхилено.

"Станом на зараз хороших новин для всіх, хто очікує на збільшення фінансування за програмою єВідновлення, у мене, на жаль, немає", – написала Шуляк.

Допис голови партії "Слуга народу" прокоментував радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, який зазначив, що "в перекладі це означає, що маріупольці можуть не сподіватись отримати ані компенсацій, ані допомоги від держави за втрату житла".