Чехія розділила біженців на “своїх” і “чужих”: як це впливає на українців
Чехія продовжує захист українців: важливі нововведення у законі Lex Ukrajina VII
Чеський парламент 18 грудня підтримав зміни до закону Lex Ukrajina VII, які продовжують тимчасовий захист для українців ще на рік. Закон передбачає збереження доступу до медичних послуг, освіти, працевлаштування та підвищення розміру гуманітарної допомоги. Також з’являться нові умови для оформлення довгострокового проживання для тих, хто вже понад два роки перебуває у Чехії.
Чеський парламент ухвалив законопроєкт, який подовжує термін дії тимчасового захисту для українських біженців до березня 2026 року. Це рішення узгоджується з європейськими ініціативами щодо підтримки українців, які через війну змушені були залишити свої домівки.
Закон також гарантує, що українці і надалі матимуть доступ до важливих послуг, таких як медицина, освіта та працевлаштування.
З вересня 2024 року Чехія скасувала безкоштовне житло для українських біженців. Щоб компенсувати ці витрати, держава підвищує гуманітарну допомогу. Для людей з інвалідністю вона складатиме 6600 крон для дітей та 4400 крон для дорослих.
Для громадян Росії та Білорусі правила стають жорсткішими. Наприклад, росіяни, які хочуть отримати чеське громадянство, тепер зобов’язані офіційно відмовитися від свого паспорта і надати документи, що це підтверджують.
Також вводиться кримінальна відповідальність за "діяльність на користь іноземної держави". До таких дій належать шпигунство, збір даних чи інші дії, що можуть загрожувати безпеці Чехії. За це передбачено до п’яти років ув’язнення. Проте деякі політики висловили побоювання, що нечіткі формулювання закону можуть призвести до зловживань.
Читайте також на порталі “Коментарі” - Глава українського уряду Денис Шмигаль сподівається, що всі українці, які виїхали до Німеччини під час війни, повернуться до країни. Вже зроблено перші кроки у цьому напрямі. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Welt".